Teknoloji

Elon Musk’a kötü haber: Twitter soruşturması için yeniden ifade verecek

Reuters’e göre Aralık ayındaki geçici kararın ardından federal bir yargıç Elon MuskABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) mahkeme celbine uyması ve Twitter’ın devralınmasına ilişkin soruşturması. Yeniden yorumlamaya karar verdi . Kaliforniya’daki bir mahkemede alınan karara göre Musk ve SEC’in, Musk’un ifadesinin alınacağı zamanı ve yeri belirlemek için bir hafta süreleri bulunuyor.

Hakim Beeler’in kararı, Aralık ayında düzenleyici kurumun yanında yer alan geçici bir kararı resmileştirdi. SEC, Ekim ayında Musk’a dava açarak Tesla ve SpaceX CEO’sunu, 2022 yılında satın aldığı ve daha sonra X adını verdiği sosyal medya platformu Twitter’a yönelik soruşturma kapsamında ifade vermeye zorladı. SEC, Musk’ın bir röportaja katılmayı reddettiğini söyledi. Bu, Eylül ayındaki soruşturmanın bir parçasıydı.

SEC, soruşturmayla ilgili yeni belgeler elde ettiğini ve Elon Musk’a ek soruları olduğunu söyledi. Musk, mahkeme celbinin SEC’in icra direktörü tarafından atanan bir çalışan tarafından çıkarılmış olması nedeniyle SEC’in yetkisini aştığını savunuyor. Ancak Yargıç Beeler bu iddiaları reddetti ve mahkeme celbinin geçerli olduğuna karar verdi.

haber-muratli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu