Ekonomi

Bakan Bilgin’den emeklilik ve asgari ücret zammı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ülkenin büyümesinde, kalkınmasında ve güçlenmesinde emeği ve alın teri ile değerli rol oynayan personelin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladıklarını belirten Bakan Alim, mesajına şöyle devam etti:
“Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüyen Türkiye’nin çalışan ve üreten emekçilerinin çıkarlarını gözeterek, istikrarlı ve inançlı bir şekilde adımlarımızı atıyoruz.
2023’ün asgari fiyatını, 2022’ye göre net zam oranını yüzde 100 yaparak, ülkemiz ve milletimiz için en gerçek ve hakkaniyetli kararla emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam ettik. Yaşam koşullarını da göz önünde bulundurarak işçiyi koruyacak taban fiyat düzenlemesini Temmuz ayında yeniden devreye alacağız. Sosyal devlet anlayışıyla çalışanlarımızla omuz omuza vererek her bir vatandaşımızın refah düzeyini yükseltmek ve istihdamı artırmak için çalışmaya devam edeceğiz.
Büyük ve güçlü Türkiye’nin müreffeh geleceğini birlikte inşa ettiğimiz tüm işçilerimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü bir kez daha kutluyor, sermayesi emek olan çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

termalhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu